DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE „PO POLSKU O HISTORII”

Pięć uczennic naszej szkoły zostało laureatkami VI edycji Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

Jest to projekt edukacyjny organizowany przez Fundację  „Zawsze Warto” oraz Stowarzyszenie Polonistów objęty patronatem Kuratora Oświaty w Katowicach.

W roku stulecia odzyskania Niepodległości do napisania dyktanda usiadło w sześciu województwach w 1754 szkołach około 54000 uczniów. Organizatorzy postanowili zgłosić dyktando do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii największej ilości uczestników dyktanda jednocześnie piszących ten sam tekst.

W naszym województwie w dyktandzie uczestniczyło 7147 uczniów. Uroczysta gala laureatów odbyła się 22 listopada bieżącego roku w Muzeum Historii Katowic.

Wśród dwudziestu laureatów  arcytrudnego dyktanda w kategorii szkół ponadgimnazjalnych  znalazło  się  pięć uczennic naszej szkoły!

Są to:

• Zuzanna Kot z klasy IA, laureatka I miejsca
  • Paulina Pietrzykowska z klasy IE, laureatka II miejsca
  • Anna Kozub z klasy IIB , laureatka VII miejsca
  • Zuzanna Broja i Daria Klimaszewska z klasy IA, laureatki XV miejsca.

Laureatkom i ich opiekunom,  pani Annie Jani, panu Tomaszowi Pyzikowi i pani Hannie Paszek serdecznie gratulujemy sukcesu.