Dzień Ziemi – relacja z wydarzenia

21 marca odbył się Dzień Ziemi, organizowany przez kilkunastu uczniów klasy 2d liceum (1IB) w ramach projektu z CAS-u. Na wszystkich zainteresowanych już od 9.30 czekały różnorodne atrakcje. Niewątpliwie największą popularnością cieszył się kiermasz ekologicznych ciast, które zostały upieczone prawie wyłącznie ze składników pochodzących z Polski. Dochód ze sprzedaży (258 zł) został przeznaczony na wsparcie fundacji World Wide Fund for Nature, której misją jest powstrzymanie degradacji Ziemi i stworzenie przyszłości, w której ludzie będą dbać o naturę. Inną atrakcją, w której wielu uczniów z różnych klas wzięło udział, były warsztaty artystyczne. W ich trakcie można było wykonać pojemniki na długopisy bądź wazoniki na kwiatki używając butelek zebranych wcześniej w specjalnej zbiórce, makulatury oraz wody wymieszanej z mąką. Przygotowane pojemniki niektórzy ozdobili farbami. Zainteresowaniem cieszyła się także prezentacja dotycząca ekologicznego stylu życia, Dnia Ziemi oraz jego historii, a także szczegółów dotyczących projektu z CAS-u i związanych z nim inicjatyw podjętych przez uczniów. 21 marca miał też miejsce finał zbiórki książek, których zebrano pełne dwa kartony. Organizatorzy wydarzenia posegregowali wszystkie dary, gdyż niektóre zostaną przekazane domowi dziecka, a reszta trafi do gliwickich bibliotek.

Certificate of Authorization MYP - ZSO Nr 10 Gliwice-1 casproject IMG_8475 IMG_8488 IMG_8527 IMG_8531 IMG_8543 IMG_8548 IMG_8574 jpg