IV miejsce uczennic w IV Wojewódzkim Konkursie Krasomówczo – Prawnym „Potyczki prawne”

Miło nam poinformować, że drużyna uczennic z naszej szkoły, w składzie:
Paulina Kozik z kl. IC, Agata Szuścik z kl. IIC oraz  Agata Łazor z kl. IIICp zajęła IV miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Krasomówczo - Prawnym „Potyczki prawne”, organizowanym przez I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich.
Celem konkursu jest propagowanie edukacji prawnej wśród uczniów szkół ponadpodstawowych, a także promocja studiów prawniczych.

Zadaniem każdego reprezentanta szkoły było  przedstawienie mowy obrończej do wcześniej przygotowanego kazusu.

W jury konkursowym zasiadali pracownicy Wyższej Szkoły Humanitas, Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej oraz Koczyk & Szafrański Kancelaria Radców Prawnych.

W  konkursie uczestniczyło dwanaście drużyn z całego województwa, a nasza szkoła przystąpiła do udziału w nim po raz pierwszy.

Opiekunem uczennic jest p. Dorota Majewska.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach