KAJETAN SKITAŁ ORAZ MARTYNA KUPIDŁOWSKA LAUREATAMI XIX ŚLĄSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO IM. KRYSTYNY SKÓRNIK

W dniu 5 maja 2022 r. na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się uroczyste zakończenie XIX edycji Śląskiego Konkursu Matematycznego im. Krystyny Skórnik. W finale konkursu, który odbył się w Katowicach w dniu 11 kwietnia, wzięło udział 60 matematycznie uzdolnionych uczniów z klas I i II liceum oraz z najstarszych klas szkół podstawowych w województwie śląskim.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Martyna Kupidłowska, Albert Kęska, Kajetan Skitał (wszyscy z klasy 2A) oraz Paweł Żuchowicz z klasy 2D .

Z przyjemnością informujemy, że Kajetan Skitał oraz Martyna Kupidłowska uzyskali tytuł laureata II stopnia zajmując odpowiednio 4 i 6 miejsce w konkursie, a Albert Kęska został wyróżniony za zdobycie 29 miejsca. Paweł Żuchowicz uzyskał tytuł finalisty.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy życząc jednocześnie dalszych sukcesów naukowych!

Szczegóły dostępne są na stronie ŚKM: https://skm.katowice.pl/wyniki/edycja-19