NASZ UCZEŃ SREBRNYM MEDALISTĄ 47 MIĘDZYNARODOWEJ OLIMPIADY CHEMICZNEJ W BAKU!

Wielki sukces ucznia I LO (ZSO Nr 10) w Gliwicach. Michał Gala potwierdził swój chemiczny talent i na 47. Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej (ICHO) w Baku zdobył srebrny medal. Polskę reprezentowało tylko czterech młodych naukowców.

Michał na co dzień uczy się w programie Matury Międzynarodowej I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO w Gliwicach. Jego wcześniejszym spektakularnym sukcesem było zdobycie pierwszego miejsca podczas 61. Olimpiady Chemicznej. Jako wychowanek GIMNAZJUM Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI NR 14 w Gliwicach (ZSO Nr 10) trzykrotnie zdobył tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii oraz tytuł finalisty 59. Olimpiady Chemicznej. (źródło: http://www.nowiny.gliwice.pl/aktualnosci,6007,0)

Od 2013 roku Michał realizuje jednocześnie indywidualny tok studiów na Wydziale Matematyki Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pod kierunkiem prof. Stanisława Krompca. Od pięciu lat Michał pracuje pod czujnym okiem Katarzyny Czapli, nauczycielki chemii w ZSO nr 10:

‘Jesteśmy z niego strasznie dumni, choć przypuszczam, że Michał nie jest do końca zadowolony, bo pewnie marzył o złocie’ - komentuje pani profesor Czapla.

Czytaj więcej:  http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/4712999,michal-gala-mlody-chemik-z-gliwic-ze-srebrnym-medalem-w-baku,id,t.html

OLIMPIADA CHEMICZNA W BAKU OLIMPIADA CHEMICZNA W BAKU 2015