Silna reprezentacja nauczycieli I LO na 17. PZU Cracovia Maraton

Wśród 5622 uczestników zakończonego w niedzielę 22 kwietnia 17. PZU Cracovia Maraton znalazło się troje przedstawicieli naszej szkoły. W trudnych warunkach, przy upalnej pogodzie, królewski dystans pokonała p. Agnieszka Konopka. Solidne, wielotygodniowe przygotowanie połączone z doświadczeniem w biegach długodystansowych, do tego ogromna siła woli i znakomicie dobrana taktyka - to wszystko przyczyniło się do złamania przez nią bariery 4 godzin, a dokładnie uzyskania fantastycznego wyniku 3:58:37. Rezultat ten kwalifikuje p. Konopkę do elity kobiet tegorocznej edycji krakowskiego maratonu. Poniżej 4 godzin finiszował także dyrektor szkoły, p. Adam Sarkowicz. Jego czas 3:58:29 jest efektem godnej podziwu determinacji oraz bardzo dobrze przepracowanego okresu przygotowawczego. Sumienna realizacja wymagającego planu treningowego przełożyła się na uzyskanie wspaniałej życiówki, a przede wszystkim włączyła p. Sarkowicza do wyselekcjonowanej grupy maratończyków mogących się legitymizować - jak to się mówi w ich slangu - "trójką z przodu". Krakowski bieg z czasem 4:07:44 ukończył jeszcze jeden nauczyciel naszego liceum, p. Tomasz Pyzik, reprezentujący jednocześnie Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą - drużyna mojacukrzyca.pl. Był to dla niego jeden z etapów rozpoczętych już przygotowań do wrześniowego cyklu Iron Run, który odbędzie się podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy. W tym celu przeprowadził w dwa kolejne dni przed maratonem wyczerpujące 28 kilometrowe treningi.

Naszych maratończyków głośnym dopingiem na trasie wspierały panie Dorota Majewska i Anna Niegowska, która niestety z powodu choroby musiała się wycofać ze startu.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!