SREBRNY WILK – DLA NAJLEPSZEGO SPOŁECZNEGO PROJEKTU WOJ. ŚLĄSKIEGO, W RĘKACH UCZNIÓW I LO!

W ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” uczniowie I LO w Gliwicach zrealizowali projekt, który ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat smogu i związanych z nim zagrożeń w mieście Gliwice. W dniu 23 kwietnia Uczniowie Dominik Klimek, Filip Komarzyniec, Rafał Ruczka, Paulina Czech oraz Paweł Dutkiewicz wzięli udział w ogólnopolskim finale praktycznej olimpiady w Warszawie, gdzie otrzymali nagrodę SREBRNEGO WILKA dla najlepszego społecznego projektu w województwie śląskim.

OPIS PROJEKTU

Projekt skierowany jest przede wszystkim do młodych ludzi i ma na celu uświadomienie im zagrożenia, jakie niosą ze sobą zanieczyszczenia powietrza. Co roku z powodu smogu umiera w samej Polsce 45 tys. osób, a na świecie liczba ta sięga nawet 3.3 mln! Aby skutecznie walczyć z tym cichym zabójcą postanowiliśmy zainicjować na terenie naszego miasta serię Dni Czystego Powietrza, podczas których zaproszeni przez nas eksperci odwiedzą gliwickie szkoły i udzielą obszernych wykładów na temat zanieczyszczeń powietrza oraz szkodliwych skutków nielegalnego spalania śmieci w piecach.

Zdjęcie0322