Sukces artystyczny i językowy w 21. Wojewódzkim Konkursie Piosenki Niemieckiej – brawo Martyna i Michał!

Pod koniec września uczniowie naszej szkoły: Martyna Kijas z klasy 3b oraz Michał Arciszewski z klasy 4c wzięli udział w 21. Wojewódzkim Konkursie Piosenki Niemieckiej w Raciborzu. Wystąpili (Martyna jako solistka, Michał jako gitarzysta) z piosenką Namiki, niemieckiej piosenkarki marokańskiego pochodzenia. Piosenka, choć nosi francuski tytuł „Je ne parle pas français”, napisana prawie w całości w języku niemieckim i w takim została zaprezentowana publiczności. Na wyniki Martyna i Michał musieli czekać długo (bo aż dwa miesiące), ale podczas uroczystej gali, która odbyła się pod koniec listopada na Zamku Raciborskim, dowiedzieli się, że zajęli pierwsze miejsce w kategorii szkół średnich.

Konkurs zorganizował raciborski MDK wraz z Towarzystwem Społeczno - Kulturalnym Niemców województwa śląskiego z siedzibą w Raciborzu oraz Komisją ds. kultury i oświaty przy zarządzie wojewódzkim DFK.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i cieszymy się, że pokazaliście swój talent muzyczno-językowy!

Poniżej link do wydarzenia: https://mdk-raciborz.pl/wydarzenia/711/view/wojewodzki-konkurs-piosenki-niemieckiej.html