Sukces Leona Żołny, ucznia klasy 1 F w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Z radością informujemy o sukcesie ucznia kl. IF - Leona Żołny. W sobotę 28 stycznia, Leon reprezentował  naszą  szkołę w  dwóch etapach zawodów okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, które odbyły się  na Wydziale Nauk Społecznych  Uniwersytetu  Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza  w Częstochowie. W wyniku wysokiej oceny za pracę pisemną oraz  bardzo dobrych odpowiedzi  w  części ustnej, uczeń został laureatem  etapu okręgowego i tym samym został  zakwalifikowany do etapu centralnego olimpiady, który odbędzie się w Warszawie.

Warto nadmienić, że Leon jest czwartym uczniem w historii  naszej szkoły, który będzie uczestniczył w zawodach centralnych tej prestiżowej  i trudnej olimpiady.  Wcześniej uczestniczyli w niej  i sukcesy odnosili Jan Bruski, dwukrotnie Łukasz Winny oraz Adam Kancy.

Opiekunem merytorycznym ucznia jest p. Dorota Majewska