Wielki sukces Wiktorii Zatoń

W tym roku szkolnym po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zdania egzaminu DSDII B2/C1 (Niemiecki Egzamin Językowy), który stwierdza znajomość języka na poziomie umożliwiającym studia w krajach niemieckojęzycznych.
Udział w programie DSD, który koordynuje pani Karina Barcz zapewnił szkole równocześnie przynależność do szkół PASCH, ścisłą współpracę z ZfA (Centrala Szkolnictwa Zagranicznego) oraz DAAD (Niemieckie Akademickie Szkolnictwo Zagraniczne).
Współpraca ta daje wiele możliwości uczniom biorącym udział w programie DSD, jedną z nich jest uzyskanie rocznego stypendium na studia w Niemczech.
Pod uwagę brany jest wynik egzaminu DSD oraz osiągnięcia naukowe ucznia.
W tym roku przyznano 3 abiturientom z Polski takie stypendium, wśród nich znalazła się absolwentka naszej szkoły Wiktoria Zatoń. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia!