Wojewódzkie Finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce dziewcząt odbyły się w naszej szkole

Dnia 10 maja nasza szkoła była organizatorem Wojewódzkich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. Do Gliwic przyjechały 4 najlepsze zespoły wyłonione we wcześniejszych eliminacjach. Do sportowej rywalizacji stanęły uczennice 7 i 8 klas szkół podstawowych z Żywca, Dąbrowy Górniczej, Pyskowic oraz Siemianowic Śląskich.

Mecze obfitowały w doskonałe akcje: ataki, bloki, obrony w padach. Ostatecznie zwycięstwo wywalczył zespół z Żywca, który w finale pokonał zawodniczki z Pyskowic. Natomiast w meczu o III miejsce lepsze okazały się uczennice z Siemianowic Śląskich.

Warto dodać, że trenerzy i zawodniczki byli pod wrażeniem nowej hali sportowej, jej nowoczesności oraz możliwości organizacji rozgrywek.

Tego samego dnia w kilku innych gliwickich szkołach odbywały się finały koszykówki, piłki ręcznej, tenisa stołowego oraz pływania drużynowego. Organizatorem zawodów był Śląski Szkolny Związek Sportowy oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Rozgrywki w naszej szkole  przebiegły sprawnie dzięki zaangażowaniu pani A. Konopki oraz uczniów: M. Sikory, M. Arciszewskiego, P. Klimka, A. Kurzaka, K. Majzy, S. Trzeszkowskiego.