WYKŁAD NA TEMAT RÓŻNIC MIĘDZY HISZPANAMI A POLAKAMI

18 maja 2017r. uczniowie klas pierwszych Liceum i Gimnazjum uczący się języka hiszpańskiego wysłuchali bardzo ciekawego wykładu. Pani Cecylia Tatoj, doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, autorka między innymi raportu na temat nauczania języka hiszpańskiego w sekcjach dwujęzycznych w Polsce z Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki na Uniwersytecie Śląskim poprowadziła wykład na temat różnic kulturowych. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się  jak nas postrzegają Hiszpanie, co wypada, a czego nie wypada mówić. Kolejne części wykładu dotyczyły tak ważnych zagadnień życia codziennego jak: odległość między rozmówcami, specyfika powitań i pożegnań, rozmowy telefoniczne, język gestów. Razem zgłębialiśmy i analizowaliśmy stereotypowe zachowania obydwu nacji. Wykład zorganizowała nauczycielka hiszpańskiego pani profesor Eliza Obławska.

20170518_124055 20170518_124824 20170518_142537