Wysokie lokaty I LO Dwujęzycznego im. E. Dembowskiego w najnowszym rankingu “Perspektyw” 5 miejsce w województwie śląskim, 71 miejsce w Polsce, 28 – najwyższe w historii, w rankingu olimpijskim

Miesięcznik "Perspektywy" opublikował coroczny Ranking Liceów Ogólnokształcących 2022 za wyniki maturalne i olimpijskie w roku szkolnym 2020/2021. Ranking ten nie bierze pod uwagę wyników Matury Międzynarodowej. Miło nam poinformować, że w porównaniu do zeszłorocznego zestawienia nasza szkoła odnotowała awans w każdej kategorii.

W rankingu liceów województwa śląskiego I LO Dwujęzyczne im. Edwarda Dembowskiego zajęło bardzo wysokie 5. miejsce. Jesteśmy jednocześnie najlepszym liceum w Gliwicach.

W rankingu ogólnopolskim zajęliśmy 71. miejsce, z kolei w rankingu szkół olimpijskich uplasowaliśmy się na najwyższym w historii 28. miejscu.

Dzięki wysokim lokatom nasze liceum ponownie otrzymało tytuł "Złotej Szkoły" - znak jakości przyznawany najlepszym jednostkom edukacyjnym w kraju.

Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy nauczycielom oraz uczniom - ubiegłorocznym absolwentom i olimpijczykom za wysokie wyniki maturalne i liczne tytuły olimpijskie.