SUKCES MATURZYSTÓW Z I LO NA EUROPEAN START-UP DAYS

W dniach 19-20 maja czterej tegoroczni absolwenci I LO: Michał Biały, Krzysztof Machura, Marek Pikuła i Maciej Ziaja (klasa III A  - politechniczna) zaprezentowali drukarkę 3D wykonaną według własnego projektu podczas European Start-up Days -imprezie towarzyszącej VIII Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach.

Uczniowie wzięli udział w konkursie "Start-up Challenge":

"Jury spośród zgłoszonych kilkuset start-upów wybrało 100 najciekawszych, które otrzymały możliwość prezentacji swojego pomysłu na bezpłatnych stoiskach przygotowanych przez organizatorów. Najlepsze 40 start-upów otrzymało możliwość zaprezentowania się na scenach Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Start-up Days". (źródło http://www.estartupdays.eu)

Start-up naszych absolwentów został jako jeden z trzech wyróżniony przez Gazetę Wyborczą:

"Na uwagę zasługuje również grupa tegorocznych maturzystów z Gliwic, którzy rok temu stworzyli projekt pod nazwą Sent Technology. To prototyp drukarki 3D, która ma być dostępna w przystępnej cenie. Chcą, by kosztowała maksymalnie ok. 1 tys. zł (ceny na rynku zaczynają się od 2 tys. zł i sięgają kilkunastu tysięcy) i służyła np. w szkolnych pracowniach. Co więcej, twórcy drukarki proponują, by uczniowie mieli możliwość samodzielnego złożenia takiego sprzętu np. na lekcjach techniki." (Aleksandra Gruszczyńska  http://wyborcza.biz/).

20 kwietnia, podczas gdy Michał i Krzysztof przedstawiali swój pomysł na biznes w Katowicach, Maciej i Marek  zaprezentowali drukarkę 3D w ramach Dnia Nauki i Przemysłu odbywającego się na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych absolwentów. Życzymy Wam dalszych sukcesów na drodze naukowej i zawodowej.

start up20160520_104609 20160520_11433920160520_104428z20104332Q,Start-up-Days-w-Katowicach