Relacja z Koncertu dla “Ukrainy”

"Dla Ukrainy" - to inicjatywa Młodzieży naszej szkoły, dzięki której 7 kwietnia odbył się II Charytatywny Koncert Chóru I LO i V LO połączony z występami naszych nowych Koleżanek.
Uroczyste wydarzenie muzyczne było wyrażeniem protestu wobec wojny i agresji doświadczanej przez Ukrainę oraz wołaniem o pokój.
Oprócz wyśpiewanych przez Chórzystów pieśni ukraińskich i polskich, usłyszeliśmy solowy śpiew. Wybrzmiała również muzyka instrumentalna na wiolonczelę i akordeon.
Szczególnych wzruszeń doświadczyliśmy słuchając emocjonalnego występu Ani. Uroczystość została zwieńczona tańcem Sofii z wymowną choreografią przygotowaną do współczesnego utworu ukraińskiego.
Koncert, w imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu i społeczności uczniowskiej, prowadził nasz Kolega Adam. Wolontariusze zbierali datki pieniężne na rzecz Ukrainy.

Wyrażamy serdeczną wdzięczność wszystkim Gościom i Darczyńcom!
Dziękujemy bardzo Dyrygentowi Chóru, Chórowi i wszystkim Wykonawcom.
Wszystkim zaangażowanym Wolontariuszom i Organizatorom i Tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości dziękujemy.
Wszystkie pozyskane środki zostaną przekazane na rzecz Osób dotkniętych wojną w Ukrainie.