Szkolny wolontariat w akcji – Słodka Poczta Walentynkowa

Dnia 10.03.2022 w naszej szkole odbył się kiermasz W POSTACI SŁODKIEJ POCZTY WALENTYNKOWEJ połączonej z Dniem Kobiet i Dniem Mężczyzn. Uczniowie własnoręcznie upiekli i dostarczyli przeróżne wypieki na sprzedaż - babeczki, ciasta, szarlotki, ciasta z owocami, serniki, brownie, wafelki i wiele innych (wszystko ekologicznie zapakowane). Rozpoczęliśmy inicjatywę o godzinie 8 rano, gdy wielu Wolontariuszy pakowało i przygotowywało całe wydarzenie. Zaczęliśmy zbieranie zamówień z życzeniami oraz sprzedaż o godzinie 10:30 i już po dwóch przerwach praktycznie wszystko było wykupione! Fenomenem kiermaszu była możliwość zakupu ciasta dla innych osób: wybranych Uczniów, a nawet dla Nauczycieli, jako niespodzianki! Można było dołączyć serduszko w kolorach flagi Ukrainy i dopisać cytat, myśl lub inną dedykację dla wybranej Osoby. O godzinie 13 zaczęliśmy dostarczać podpisane prezenty, a mina obdarowanych Osób była bezcenna!

Cała pula pozyskanych środków została przeznaczona na rzecz Uchodźców z Ukrainy, dla konkretnych Rodzin oraz poprzez pomoc organizowaną przez Polską Akcję Humanitarną.

Ilość zebranych pieniędzy i sprzedaż WSZYSTKICH wypieków pokazuje jak wielkie serca mają Uczniowie i Nauczyciele Jedynki! W imieniu całego Szkolnego Koła Wolontariatu serdecznie Wam dziękujemy za pomoc i wsparcie. Jesteście niesamowici!