Dzień Ziemi 2019

W piątek, 10 maja będziemy obchodzić w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi 2019 pt.: „Chrońmy zagrożone gatunki”. Klasy trzecie gimnazjum i pierwsze liceum będą miały okazje wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez uczniów grup geograficznych z klasy IIE i IIF. Wszystkich zaś członków naszej społeczności szkolnej zapraszamy do zakupu domowych wypieków i własnoręcznie wykonanych gadżetów na kiermaszu przed sekretariatem. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na wsparcie działalności organizacji WWF chroniącej dzikie gatunki zwierząt. Ponadto prosimy wszystkich uczniów o zapoznanie się z umieszczonymi w szkole plakatami dotyczącymi wybranych gatunków zwierząt, którym grozi wyginięcie oraz wzięcie udziału w quizie internetowym, do którego link i QR kod znajduje się na plakatach. W swoich nickach prosimy o umieszczenie symbolu własnej klasy, gdyż dla najlepszej klasy przewidziano nagrodę.