Nagrody dla nauczycieli i uczniów Jedynki z okazji Dnia Edukacji Narodowej – Gliwice 11.10.2019 r.

Są młodzi, zdolni, pełni zapału i pasji. Za swoje osiągnięcia najzdolniejsi uczniowie gliwickich szkół zostali nagrodzeni przez prezydenta Gliwic. Co ciekawe, jest ich w Gliwicach coraz więcej – w tym roku Laurem Nauki uhonorowano 86 najzdolniejszych. Takiej samej liczbie uczniów przyznano Stypendium Prezydenta Miasta za wyjątkowe wyniki w nauce.

Gliwicki Laur Nauki 2019

Gliwicki Laur Nauki to coroczna nagroda dla laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych oraz finalistów i laureatów ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych.

11 października 2019 roku w Kinie Amok Scena Bajka te wyjątkowe wyróżnienia wręczyli prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz i jego zastępca Adam Neumann. Wśród nagrodzonych było 24 uczniów, którzy zdobyli powyższe tytuły będąc uczniami  naszej szkoły w ubiegłym roku szkolnym.

Prezydent Gliwic przyznał również stypendia 86 uczniom, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali wyjątkowo dobre wyniki w nauce – średnią ocen co najmniej 4,0 i ocenę z zachowania co najmniej dobrą, są uczniami gliwickich szkół (pobierają naukę w Gliwicach) oraz legitymują się osiągnięciami naukowymi honorowanymi lub współorganizowanymi przez Śląskiego Kuratora Oświaty lub/i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Stypendystami z I LO (47 osób) zostali:

za osiągnięcia w liceum:

Piotr Opielka, Dominika Kampka, Jakub Schuwald, Michał Towarek;

za osiągnięcia w gimnazjum i szkole podstawowej:

Katarzyna Babkin, Michał Bainczyk, Iga Bartłomiejczyk, Krzysztof Białas, Aleksandra Borowska, Maciej Browarski, Adam Drewko, Wiktor Glinkowski, Miłosz Gonczaruk, Maria Gorczyca, Piotr Górecki, Aleksandra Hryń, Zofia Idasiak, Elżbieta Ignatowicz, Michał Jędrzejowski, Nikodem Kałusek, Natalia Klinik, Paweł Kucharczyk, Kacper Malina, Jakub Matyja, Mikołaj Mazurkiewicz, Ewa Misztal, Mikołaj Mochnacki, Iga Mojsa, Wiktor Morawiec, Przemysław Nowakowski, Jakub Nowrotek, Krzysztof Palatyński, Anna Palian, Aleksandra Piasecka, Bartłomiej Piłot, Aleksandra Pucek, Maja Siemieniaka, Bartosz Skitał, Tymon Szajner, Beata Szuleka, Magdalena Tabor, Szczepan Utratny, Antonina Wawrzak, Hanna Wiewióra, Krzysztof Wilczewski, Hanna Wnuk i Julia Zarzycka.

Gliwicka gala z okazji Dnia Edukacji Narodowej była także doskonałą okazją, by wyrazić wdzięczność nauczycielom i dyrektorom placówek oświatowych za ich całoroczną pracę. Gliwickim pedagogom dziękował prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz wraz ze swoim zastępcą, Krystianem Tomalą. Nagrodą Prezydenta Miasta I stopnia uhonorowany został dyrektor naszej szkoły, p. Adam Sarkowicz. Z kolei Nagrody Prezydenta Miasta Gliwice II stopnia otrzymali: p. wicedyrektor Anita Kwiatkowska i p. Tomasz Pyzik.

Gliwickie Laury Nauki za rok 2019 otrzymali ponadto następujący nauczyciele: p. Anna Bul, p. Anna Jania, p. Dorota Majewska, p. Ewa Mączko, p. Alina Pucykowicz, p. Krystyna Skrzyszewska, p. Wojciech Dutka, p. Zbigniew Gawron, p. Tomasz Pyzik i p. Adam Sarkowicz.

Ponadto Medalem Komisji Edukacji Narodowej została odznaczona p. Katarzyna Czapla.

Więcej informacji na stronie UM Gliwice:

https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/laury-dla-najzdolniejszych-0

https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/dbaja-o-nasza-przyszlosc