Spotkanie z panem Wincentym Kułakowskim

W dniu 15 grudnia 2015 roku nasza szkoła gościła repatrianta z Kazachstanu, pana Wincentego Kułakowskiego. Pan Wincenty mieszkając od lat w Polsce podzielił się z młodzieżą naszej szkoły - klasami IB oraz grupami prawniczymi z klas C - swoją opowieścią o życiu codziennym Polaków zesłanych do Kazachstanu w czasach stalinowskiej czystki. Pan Wincenty mówił o Polakach obywatelach radzieckich zesłanych w 1936 roku oraz tych, których władze ZSRR zesłały z trenów okupowanych po 1939 roku. Podkreślał dramatyczne losy ludzi wynaradawianych, a mimo to zachowujących swój język i religię. Gość podkreślił, że w Kazachstanie współżyło ze sobą prawie 140 narodowości i grup etnicznych. W dalszym ciągu w Kazachstanie mieszka około 80 tysięcy Polaków. Spotkanie z panem Wincentym spotkało się z bardzo życzliwym przyjęciem naszej młodzieży.

Zdjęcie0124 Zdjęcie0121 Zdjęcie0120 Zdjęcie0118