Sukcesy w konkursie “Matematyka bez granic”

Od kilkunastu lat w krajach Europy Zachodniej organizowany jest Międzynarodowy Konkurs Matematyczny “Mathematiques sans frontieres” mający charakter zawodów międzyklasowych.

Pierwsza edycja tego konkursu została zorganizowana w roku 1989 między innymi przez Akademię w Strasburgu. Objęła ona 87 klas szkół francuskich. Konkurs bardzo szybko zyskał dużą popularność w krajach Europy Zachodniej. Od 1993 roku Polska była reprezentowana w Międzynarodowym Konkursie "Mathematiques sans frontieres" (na zasadzie eksperymentu) przez uczniów z rejonu Nowy Sącz. Powołany (w październiku 2001) Polski Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Konkursu "Mathematiques sans frontieres" (wspierany przez Komitet Organizacyjny Konkursu w Strasburgu oraz polskie władze oświatowe) rozpowszechnił ten konkurs, co przełożyło się na szybki wzrost liczby polskich uczestników konkursu.

W bieżącym roku szkolnym w konkursie startowały cztery klasy naszej szkoły, które zajęły następujące miejsca:

- Klasa I E (pre IB) zajęła I miejsce w woj. śląskim i jednocześnie V miejsce w kraju (kategoria licea i technika) - nauczyciel Ewa Kowol, Joanna Olesińska,

- Klasa I A (politechniczna) zajęła IV miejsce w woj. śląskim i jednocześnie XIII miejsce w kraju (kategoria licea i technika) - nauczyciel Halina Husak.

- Klasa 3 b w kategorii gimnazja zajęła I miejsce w woj. śląskim i jednocześnie V miejsce w kraju - nauczyciel Krystyna Szwugier.

- Klasa 3 c w kategorii gimnazja zajęła IV miejsce w woj. śląskim i jednocześnie XI miejsce w kraju - nauczyciel Ewa Kowol.

W tym roku w konkursie brało udział 236 klas gimnazjum i 326 klas liceum i technikum (15155 uczniów z całej Polski).

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Strona konkursu:

- http://www.mbg.uz.zgora.pl/