21 LAUREATÓW WYBRAŁO I LO STATYSTYKI NABORU IMPONUJĄCE DZIĘKUJEMY!

I Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach wybierane jest tradycyjnie przez najlepszych uczniów z Gliwic, województwa śląskiego i Polski południowej. Ten rok szkolny jest rekordowy pod względem wyników rekrutacji:
- 21 laureatów Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych (wśród nich poczwórni, potrójni i podwójni laureaci) oraz kilkudziesięciu finalistów. Liczba ta przewyższa kilkukrotnie liczbę laureatów w innych szkołach Gliwic i nie tylko.
- średnia punktowa do klasy pre-ib NAJWYŻSZA W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM – aby zostać przyjętym należało zgromadzić 170 punktów (na 200 możliwych), średnia punktowa 186 punktów! (w tym 13 laureatów i wielu finalistów)
- średnie punktowe trzech klas I LO najwyższe w Gliwicach:
1. Klasa D Pre-ib – średnia 186 pkt, najniższa 170 pkt, 13 laureatów
2. Klasa A Politechniczna - średnia 169 pkt, najniższa 152,8 pkt, 3 laureatów
3. Klasa B Matematyczno-Przyrodnicza - średnia 168,2 pkt, najniższa 151 pkt, 4 laureatów

Klasa C (społeczno / ekonomiczno językowa) cieszyła się nie mniejszym zainteresowaniem:
średnia 156-157 pkt, najniższa 146-147 pkt, 1 laureat
Jest w ścisłej czołówce Gliwic i nie tylko.

Przykro nam, że nie mogliśmy przyjąć około 80 uczniów, którzy wybrali nasze Liceum jako szkołę pierwszego wyboru. Życzymy Wam pomyślności. Dziękujemy wszystkim Kandydatom i Rodzicom, którzy zdecydowali powierzyć nam tak wspaniałą młodzież. Zrobimy wszystko, aby nie zawieść Waszego zaufania.
Statystyki naboru wszystkich szkół woj. śląskiego dostępne na stronie:

statystyki przyjętych