KONKURSY

Wszystkich uczniów zainteresowanych fizyką zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach.

 • OLIMPIADA FIZYCZNA
  Laureaci i finaliści olimpiady otrzymują 100% punktów z egzaminu maturalnego z fizyki, a także zyskują przywileje podczas rekrutacji na większość uczelni w kraju. Na stronie olimpiady można znaleźć zadania z lat ubiegłych. Przygotowującym się polecamy również stronę Komitetu Okręgowego w Szczecinie.
 • POLSKO-UKRAIŃSKI KONKURS FIZYCZNY LWIĄTKO
  Termin przyjmowania zgłoszeń: 10 września 2021 r.
  Konkurs składa się z 30 zadań testowych o różnym stopniu trudności. Wyróżnionym uczniom przyznawane są nagrody rzeczowe (najczęściej książki) oraz dyplomy. Więcej informacji oraz zadania z poprzednich edycji można znaleźć na stronie konkursu.
 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS "FIZYCZNE ŚCIEŻKI" zorganizowany przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych oraz Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: esej, pokaz oraz praca naukowa. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas sesji finałowej w Warszawie i wówczas nastąpi wyłonienie zwycięzców konkursu. Wybrani uczestnicy z kategorii pokazów będą prezentować swoje prace w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. Więcej informacji można znaleźć na stronie konkursu.
  Termin nadsyłania prac: 31 stycznia 2022 r.