KRONIKA SZKOLNA

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

1 września. Środa. Poranek słoneczny. Ostatnie podmuchy lata. Na ulicach widać odświętnie ubranych uczniów wolno idących w stronę swych szkół. Przechodząc przez bramę ZSO 10 rzucają się w oczy grupki pierwszoklasistów, którzy wymieniali się między sobą najnowszymi informacjami.

O godz. 9:00 i 11:00 na sali gimnastycznej odbyły się uroczyste akademie z okazji rozpoczęcia roku szkolnego dla klas gimnazjum i liceum. Pan dyrektor Adam Sarkowicz w swych przemówieniach dodał uczniom otuchy i życzył samych dobrych wyników w nauce. Następnie wszyscy uczniowie rozeszli się do klas na spotkania ze swymi wychowawcami.

Wychodząc ze szkoły na twarzach wszystkich gościły jeszcze uśmiechy, każdy chciał skorzystać z ostatnich wolnych chwil, ponieważ od jutra zaczyna się szkoła i ciężka praca.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Czy 30 września to dobry dzień na świętowanie? Zdecydowanie TAK! To przecież dzień chłopaka! Dzisiaj wszyscy dziadkowie, ojcowie, bracia, mężowie, narzeczeni, partnerzy mają swoje święto. Chociaż pogoda za oknem nie dopisuje, postarajmy się umilić im dzień i wprawić w dobry humor. Zabierzmy ich na spacer, do kina, przygotujmy smaczną kolację i przede wszystkim złóżmy życzenia!

DUŻO ZDROWIA, SZCZĘŚCIA, RADOŚCI, PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI ORAZ WYTRWAŁOŚCI W DĄŻENIU DO CELÓW. NIECH KAŻDY Z PANÓW SPEŁNI SWOJE MARZENIA I CIERPLIWIE ZNOSI NASZE KOBIECE HUMORY I HUMORKI.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października to szczególny dzień, który jest wyrazem ogromnej wdzięczności dla naszych nauczycieli i wychowawców. W tym dniu możemy wszystkim podziękować za trud włożony w naszą edukację, za cierpliwość i wyrozumiałość w trudnych momentach.

Z okazji tego święta wręczamy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły bukiet najlepszych życzeń.

DUŻO ZDROWIA, RADOŚCI Z ŻYCIA, SZCZĘŚCIA, POMYŚLONOŚCI, WYROZUMIAŁOŚCI I CIERPLIWOŚCI dla nas, dorastających nastolatków. DZIĘKUJEMY WAM za poświęcenie, z jakim wykonujecie swą niełatwą pracę i mamy nadzieję, że jeszcze niejeden raz będzie to dla Was powodem do dumy.

11 LISTOPADA

"Jeszcze Polska nie zginęła,
póki my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła,
szablą odbierzemy."

Te słowa polskiego hymnu zawsze towarzyszą nam podczas szkolnej akademii z okazji obchodów Dnia Niepodległości. Nie inaczej było w tym roku. 10 listopada na sali gimnastycznej uczniowie gimnazjum i liceum zebrali się, aby upamiętnić to wydarzenie.

Na początku członkowie samorządu szkolnego przypomnieli wszystkim parę różnych dat, informacji i postaci związanych z 11 listopada 1918 roku. Następnie klasa........... pod kierownictwem pani Hanny Paszek zaprezentowała którki program artystyczny – inscenizacje, pieśni, wiersze. Można się było poczuć jak 92 lata temu, gdy Polska odzyskiwała niepodległość to 123 latach niewoli.

Po akademii wszyscy uczniowie rozeszli się do klas na ostatnie lekcje. Następny dzień był wolny od zajęć.

MIKOŁAJ

Kto to taki? Gruby, w czerwonym płaszczu, w czerwonej czapce, z długą białą brodą i saniami, do których zaprzęgnięte są renifery?
To oczywiście MIKOŁAJ!

Czy nadal w niego wierzymy, czy też nie – jest dla nas symbolem prezentów. Gdy byliśmy mali zawsze rano znajdowaliśmy koło łóżka mały podarunek. Któż nie chciał osobiście spotkać się z prawdziwym Mikołajem!?

Teraz już z tego wyrośliśmy, ale 6 grudnia w szkole zawsze jest ciekawie – uczniowie w czerwonych czapkach i z białymi brodami są niepytani! Oczywiście wiele osób korzysta z tej sposobności. Po korytarzu chodził nawet Mikołaj z całą zgrają aniołków i diabełków poszukują złych i niegrzecznych uczniów. Niejeden nadział się na rózgę!

Ale niestety, przyjemny dzień się skończył. A co wszystkich pociesza? Zbliżające się święta!

BOŻE NARODZENIE I WIGILIE KLASOWE

22 grudnia. Na szkolnych korytarzach od samego rana panuje duży ruch. Ostatnie przygotowania do klasowych wigilii.

Choinki, obrusy, unoszący się zapach ciast i jedzenia wprawiają wszystkich w świąteczny nastrój. Każdy poszukuje starych znajomych i nauczycieli, aby złożyć bożonarodzeniowe życzenia. To ostatni taki moment, ponieważ jutro już wszyscy znajdziemy się w domach, aby tam przygotować się do świąt.

Z tej okazji życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły WIELE RADOŚCI I SZCZĘŚCIA Z OKAZJI NADCHODZĄCYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, MIŁEJ, RODZINNEJ ATMOSFERY I WIELU PREZENTÓW POD CHOINKĄ.