Adam Kancy w zawodach centralnych Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Z radością informujemy o sukcesie Adama Kancego – ucznia grupy społeczno–językowej, kl. III C. W sobotę 20 lutego, Adam reprezentował  naszą  szkołę w  II części zawodów okręgowych Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce  i Świecie Współczesnym. W wyniku bardzo dobrych odpowiedzi  w  części ustnej oraz wysokiej oceny za pracę pisemną, uczeń został laureatem  II miejsca  w województwie śląskim  i tym samym został  zakwalifikowany do etapu centralnego olimpiady, który odbędzie się w Warszawie.

Warto nadmienić, że Adam jest trzecim uczniem w historii  naszej szkoły, który będzie uczestniczył w zawodach centralnych tej prestiżowej  i trudnej olimpiady.  Wcześniej uczestniczyli w niej Jan Bruski oraz dwukrotnie Łukasz Winny.

W tym roku szkolnym Adam będzie reprezentował  naszą szkołę w zawodach centralnych trzech olimpiad:

- Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

- Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym

- Wiedzy o III Rzeczpospolitej.

Przed nim również etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie.

Adamowi serdecznie gratulujemy oraz życzymy uzyskania tytułów laureata w zawodach centralnych wymienionych olimpiad.

Opiekunem ucznia jest p. prof. Dorota Majewska.