ANTONINA KIEŁKOWSKA (UNIV. OF CAMBRIDBE, I LO GLIWICE) ODWIEDZI NASZĄ SZKOŁĘ

W poniedziałek 12 grudnia 2016r. odwiedzi nasze Liceum Antonina Kiełkowska. Antonina uczęszczała do klasy pre-IB w I LO w Gliwicach. Następnie otrzymała pełne stypendium  (British Alumni Society) w Bruton School for Girls w Anglii. Obecnie studiuje Natural Sciences na Uniwersytecie Cambridge.

Od kilku miesięcy, odkąd zaczęła studia na Cambridge, Antonina działa jako mentorka w organizacji Project Access - jest to międzynarodowa organizacja non-profit mająca na celu pomoc uczniom z całego świata w procesie aplikacji na najlepsze uniwersytety w Wielkiej Brytanii i USA.
W tym roku pojawiła się inicjatywa zorganizowania serii spotkań z uczniami liceów (głównie 1 i 2 LO) podczas których opowie o studiach w UK i USA oraz o dostępnych stypendiach w większych miastach Polski. Antonina wybrała oczywiście Gliwice i swoje dawne I Liceum Ogólnokształcące.

A.Kielkowska