CZY NASZE GIMNAZJUM DOŁĄCZY DO PRESTIŻOWEGO GRONA 3 SZKÓŁ POLSKICH OFERUJĄCYCH PROGRAM MYP?

W dniach 24 – 25 października 2016r. doświadczeni przedstawiciele Organizacji Matury Międzynarodowej (IBO) z Kanady i Szwajcarii wizytowali nasze Gimnazjum, a w szczególności Program Matury Międzynarodowej dla Gimnazjum (Middle Years Programme MYP). Nasze gimnazjum od 3 lat posiada status szkoły kandydującej – nadszedł czas na sprawdzenie jak wypełniamy rygorystyczne standardy Matury Międzynarodowej. Wizytatorzy spotkali się z uczniami, nauczycielami, koordynatorami, dyrekcją, rodzicami, przedstawicielem Wydziału Edukacji. Podkreślili, iż tworzymy wspaniałe środowisko edukacyjne, realizujące ścieżki indywidualnego rozwoju ucznia, umożliwiające młodemu człowiekowi i jego rodzicom dokonywania wyborów obszarów pracy, gwarantując przy tym w procesie wychowawczym i edukacyjnym należyte miejsce dla kształtowania postawy odpowiedzialności za dobro wspólne. Byli pod wrażeniem pracy wykonywanej przez dyrekcję i nauczycieli oraz harmonijnej współpracy pomiędzy nauczycielami a także wsparcia ze strony rodziców. W najbliższych tygodniach powinniśmy otrzymać decyzję czy Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 14 w Gliwicach dołączy do elitarnej grupy 3 szkół publicznych w Polsce, które oferują ten prestiżowy program: III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni, Gimnazjum Dwujęzycznego Nr 26 we Wrocławiu oraz Zespołu Szkół Nr 1 w Wałbrzychu.

Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowania i szacunek dla koordynatorów (pan Andre Chmielewski, pani Joanna Korek, pan Michał Kwiatkowski), liderów przedmiotowych, nauczycieli, uczniów i rodziców za wkład i zaangażowanie w implementację programu MYP w szkole na Zimnej Wody. Były to lata wspaniałej przygody z nowoczesnym programem edukacji.

MYP_Logo