Debiut Drużyny “Jedynki” w Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej

W sobotę, 30.01.2021 roku, odbył się pierwszy, styczniowy bieg nowej edycji Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej. W związku z aktualnymi obostrzeniami zawody zostały zorganizowane w formie wirtualnej - uczestnicy mogli wykonać określoną ilość "prowokacyjnych" okrążeń w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.
W tym biegu zadebiutowała także Drużyna Jedynki, która składa się z 29 osób (13 uczniów oraz 16 nauczycieli).
Reprezentacja Drużyny (na zdjęciu od lewej: Tomasz Pyzik, Adam Sarkowicz, Wojciech Winiarski, Mirosław Jadczyk, Małgorzata Piekarz, Anita Jarominek, Beata Krupiczka, Julia Nyga, Aleksander Stępniak, Michał Dyło i Jan Behrendt, nieobecny na zdjęciu) pojawiła się za stadionem Piasta Gliwice na polanie w Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie normalnie odbywają się zawody i o godzinie 11:00 wystartowała w biegu, uroczyście inaugurując swoje starty.
Wszystkim dopisywały wspaniałe humory, choć aura nie ułatwiała zadania - było dość zimno, wiał wiatr i padał lekki deszcz ze śniegiem.
Jednakże, bez względu na trudne okoliczności, zimowa okolica oraz doborowe towarzystwo sprawiły, że cała Drużyna w cudownym stylu ukończyła bieg. Najwytrwalsi okazali się: w kategorii uczniów Julia Nyga, która przebiegła aż trzy okrążenia, a w kategorii nauczycieli kapitan Drużyny Małgorzata Piekarz, Tomasz Pyzik i Adam Sarkowicz, którzy przebiegli dwa okrążenia trasy.

Reszta Uczestników, którzy nie mogli pojawić się na polanie, udokumentowała swoje biegi zdjęciami.

Gratulujemy Wszystkim i z niecierpliwością odliczamy do kolejnego biegu w lutym!

Dziękujemy naszej fotograf Aleksandrze Dryszel oraz sponsorom, którymi są: Alaturka, Fuerta, Gastrotester, Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa, Kapadokya Kebab, Piekarnia Franciszek Kleszcz, Stowarzyszenie "Jedynka", WIWA Wanda Winiarska, Zimny Drań. Zapraszamy do współpracy osoby i firmy zainteresowane sponsoringiem.

Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych dołączeniem do Drużyny Jedynki o kontakt z Małgorzatą Piekarz (mpiekarz@lo1.gliwice.pl)