Drużyna Jedynki III edycja Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej

W ostatnią sobotę marca odbyła się trzecia tegoroczna edycja Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej. Niestety, w bardzo trudnych dla wszystkich okolicznościach - pełnym lockdownie i zakazie zgrupowań.

Drużyna Jedynki zdecydowała się jednak nie poddawać i z pozytywnym nastawieniem, uśmiechem i wiarą w lepsze jutro licznie wzięła udział w wydarzeniu - oczywiście w formie zdalnej. Nie wystartowaliśmy na polanie. Każdy uczestnik skorzystał z możliwości biegu w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Przekazywaliśmy sobie pokłady motywacji za pomocą wiadomości, zdjęć i like’ów w aplikacji STRAVA.

I… udało się 🙂 Aż 29 członków wzięło aktywny udział w wydarzeniu, pokonując jedno, dwa lub trzy okrążenia. Bez wątpliwości można stwierdzić, że widać efekty treningów i wzajemnego wsparcia - coraz więcej osób decyduje się na dłuższy dystans. Brawo!

Nie mogliśmy się zobaczyć i wspólnie pobiegać, ale przygotowaliśmy kolaż ze zdjęć niektórych uczestników - po uśmiechach na naszych twarzach widać, jaka to olbrzymia przyjemność biegać, wspierać się i, na razie wirtualnie, pracować na wspólny sukces!

Drużyna Jedynki rośnie w siłę - aktualnie mamy już 42 członków - uczniów, nauczycieli, a także absolwentów naszej szkoły! Pracujemy nad różnymi pomysłami. Akcja #druzynajedynkirzucawyzwanie odnosi ogromny sukces - w każdym biegu pokonujemy więcej kilometrów i zachęcamy coraz większą ilość osób wokół nas do ruchu i aktywności fizycznej. Współpracujemy z lokalnymi grupami biegowymi. Biegi naszej akcji już na stałe wpisują się w kalendarium wydarzeń naszej szkoły.

Pracujemy też nad nowymi projektami - wkrótce rozpoczniemy współpracę z innymi szkołami w ramach akcji #waszaszkołateżpodoła.

Interesują się nami media - napisały o nas Nowiny Gliwickie i portal Gliwice OdNowa.

Portal zrzeszający biegaczy z całej Polski “Praca dla Biegacza” przygotowuje artykuł o nas.

W maju 5-osobowa reprezentacja naszej Drużyny weźmie udział w Biegu Firmowym organizowanym przez Fundację Everest. Po zniesieniu obostrzeń chcemy zorganizować treningi na świeżym powietrzu i oficjalną sesję fotograficzną.

W planie mamy też udział w próbie pobicia Rekordu Guinnessa - biegu wirtualnym, który ma odbyć się na całym świecie 29.09.2021.

Nasza Drużyna ma swoje koszulki, kominy, breloczki, naklejki samochodowe - dziękujemy wszystkim Sponsorom!

Rozwijamy się i dobrze bawimy, dbając o zdrowie i kondycję fizyczną.

Zapraszamy Wszystkich do nas - zarówno tych zainteresowanych sportem, jak i osoby chętne do pomocy przy organizacji. U nas każdy znajdzie coś dla siebie i każdy jest ważny - w końcu jesteśmy Drużyną Jedynki - jedyną taką drużyną!