Dzień Europejski w naszej szkole

Jakie cechy charakteru są typowe dla większości Czechów? Która z wysp nie należy do Danii? Jak nazywa się słynny francuski wyścig kolarski? Właśnie takie i jeszcze inne ciekawe informacje można było uzyskać podczas Dnia Europejskiego, który został zorganizowany w naszej szkole pod kierunkiem p. prof. Doroty Majewskiej i uczniów klas 3dG oraz grup społeczno – językowych z IC i II LO w dniu 2 czerwca 2017r. Tegorocznym motywem przewodnim wydarzenia były stereotypy narodowościowe, które często zarówno krzywdzą, ale i zawierają w sobie ziarenko prawdy. Zainteresowani uczniowie mieli szansę zapoznać się z obyczajami, kulturą, geografią i językiem wielu krajów unijnych: Austrii, Belgii, Bułgarii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski, Portugalii, Szwecji, Rumunii, Węgier i Włoch. Na stanowiskach każdego z powyższych krajów można było poddać się nie zawsze łatwym pytaniom, jednak atrakcyjne nagrody – pyszne babeczki, ciasteczka oraz regionalne przysmaki przyciągnęły wielu chętnych. Dzięki kompleksowej wiedzy towarzyszącej temu wydarzeniu, każdy z nas – z całą pewnością - odnajdzie się w podróży do jakiegokolwiek unijnego kraju.