Dzień Francuski Journée française

28 maja 2019 r. odbył się w naszej szkole Dzień Francuski.

• Uczniowie mieli okazję posłuchać i obejrzeć prezentację multimedialną o najciekawszych obiektach architektonicznych Francji, przygotowaną przez ucznia klasy II A Jakuba Ludwiga oraz poznać najciekawsze miejsca Paryża dzięki uczennicy klasy I B Wiktorii Kruczek.
  • Uczestnicy Dnia Francuskiego obejrzeli następnie doskonałą komedię Nicolasa Benamou i Philippe Lacheau „Babysitting 2” („Wszystko zostaje w rodzinie”).
  • Gościliśmy lektorkę Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych, panią Elżbietę Kempny, która poprowadziła warsztaty fonetyczne.
  • Gry i zabawy językowe – la bataille navale, mémo, les fiches linguistiques były również doskonałą okazją aby uczyć się gramatyki i słownictwa poprzez zabawę.
  • Uczennice klasy II E zorganizowały kiermasz francuskich słodkości, z którego dochód będzie przeznaczony na cele charytatywne.

Merci à tous! /Dziękujemy wszystkim!