DZIEŃ NIEMIECKI 2018

W sobotę 7 kwietnia 2018r. w ramach Dnia Otwartego w naszej szkole odbyła się szósta edycja DNIA NIEMIECKIEGO. Temat przewodni brzmiał: SCHULE-DAMALS UND HEUTE (SZKOŁA- DAWNIEJ I DZIŚ). Licealiści przygotowali prezentacje multimedialne przedstawiające charakterystykę i historię naszej szkoły oraz opisujące specyfikę nauczania języka niemieckiego w I liceum, ze szczególnym uwzględnieniem programu DSD2. Gimnazjaliści przybliżyli temat przewodni Dnia Niemieckiego na plakatach oraz przygotowali słodki poczęstunek. Uczestnicy Dnia Niemieckiego oraz odwiedzający szkołę goście mogli posłuchać niemieckiej muzyki i rozwiązać przygotowane na tę okazję zadania konkursowe, w tym krzyżówki (zawierające hasła związane z charakterystyką dawnej i obecnej szkoły), łamańce językowe czy test wyboru dotyczący systemu szkolnictwa. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy pomogli przygotować ten projekt!