Dzień Ziemi w ZSO nr 10 w Gliwicach

21 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 odbędzie się Dzień Ziemi, organizowany przez uczniów klasy 2d liceum (1IB).
Z okazji tego wydarzenia młodzież przygotowała kilka atrakcji oraz akcji, z których niektóre rozpoczęły się już 7 marca, a należą do nich:

  • Zbiórka książek – kartony, do których należy wkładać książki znajdują się w bibliotece oraz w sali 10N (drugi budynek). Wszystkie dary zostaną przekazane do Domu Dziecka nr 3 im. Astrid Lindgren oraz gliwickich bibliotek.

  • Zbiórka plastikowych, niezgniecionych butelek, które będą potrzebne na warsztatach artystycznych. Butelki prosimy przynosić do biblioteki i wkładać je do specjalnego kartonu.

Pozostałe atrakcje będą miały miejsce 21 marca w sali 215 i będą to:

  • Warsztaty artystyczne, na których uczniowie będą mogli wykonać pojemniki na długopisy z ekologicznych materiałów.

  • Kiermasz ciast przygotowanych z rodzimych składników. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie fundacji World Wide Fund for Nature (WWF; tłum. Światowy Fundusz na rzecz Przyrody).

  • Ciekawa prezentacja dotycząca ekologicznego stylu życia i możliwych inicjatyw mających na celu ochronę środowiska.

  • Kiermasz wymienny

21 marca każda chętna osoba będzie mogła przynieść do szkoły wszystkie stare i nieużywane przez siebie przedmioty. Jest tylko jeden warunek, muszą one być w dobrym stanie. W ramach tej akcji każdy będzie mógł wymienić się czymkolwiek przez siebie nieużywanym, ale być może przydatnym dla innych.

Wszystkich zapraszamy do udziału w Dniu Ziemi!

 zdjęcie_miniaturka zdjęciegrupowe2 zbiórka_książek zbiórka butelek logo