Et si on allait au théàtre?

„A côté du trottoir
Un été
Un passant
On retourne”

1 marca uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność oglądać spektakl w języku francuskim pt. „La petite fille aux allumettes”.

Julie Annen (autorka) odkryła przed nami na nowo historię dziewczynki z zapałkami, znaną z bajki Andersena. Dziewczynka ze sztuki Annen jest współczesna, z powodu kryzysu w świecie finansów mieszka w przyczepie kampingowej z rodzicami. Aby pomóc rodzinie idzie do miasteczka w poszukiwaniu zapałek, którymi chce rozpalić ogień w piecu. Po drodze spotyka wiele zaskakujących postaci, które towarzyszą jej w tej niełatwej podróży.

Sztuka Julie Annen przypomniała nam w wspaniały sposób jak ważne jest nie zapomnieć o naszym człowieczeństwie.

Uczniowie mieli  okazję podziwiać bardzo dobrą grę aktorską, słuchać pięknej muzyki a przede wszystkim obcować z autentycznym językiem francuskim.

Była to bardzo ciekawa lekcja etyki, muzyki, sztuki i języka.