Etap regionalny ogólnopolskiego konkursu naukowego E(x)plory

28. kwietnia dwie drużyny uczniów naszej szkoły wzięły udział w regionalnym etapie ogólnopolskiego konkursu naukowego E(x)plory we Wrocławskim Parku Technologicznym. W rywalizacji wzięli udział młodzi pasjonaci fizyki, techniki, biologii i chemii. Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej wartościowych naukowo i innowacyjnych projektów naukowych opracowanych przez młodzież. Podczas etapu regionalnego grupa uczniów naszej szkoły tworząca zespół (SENT Technology)[https://sent.tech/], w składzie Marek Pikuła, Michał Biały, Maciej Ziaja i Krzysztof Machura z klasy IIIA, otrzymała od jury akredytacje do prestiżowego finału konkursu E(x)plory, który odbędzie się na początku października w Gdyni. Tam uczniowie będą rywalizować o nagrodę w wysokości dziesięciu tysięcy złotych, zainteresowanie ekspertów zagranicznych gigantów, takich jak firma Intel oraz udział w międzynarodowych targach naukowych (między innymi Intel ISEF w USA i Expo-Sciences International w Brazylii). Grupa SENT Technology zaprezentowała projekt „Drukarka 3D dla każdego. Fikcja czy rzeczywistość?”. Opiekunem młodych naukowców jest p. Zbigniew Gawron. W etapie regionalnym wzięli również udział Mikołaj Opiełka, Marcin Głod i Kamil Wilk z klasy IID pod opieką p. Michała Kwiatkowskiego z projektem „Development of casein-based polymers”.

13102757_1012851992136553_4285637386566595087_n 1 20160428_112354