Finał XI edycji konkursu „Potyczki matematyczne”

Dnia 15 kwietnia 2014 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach odbył się finał XI edycji konkursu "Potyczki matematyczne" organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach pod patronatem Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
Przed ogłoszeniem wyników uczniowie i nauczyciele wysłuchali wykładu pt. "Long-term behavior of sequences and series", który wygłosił uczeń klasy I IB (Matura Międzynarodowa) Grzegorz Kotysz na temat ciekawych własności ciągów i szeregów liczbowych.
Dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Gliwice oraz Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach, wręczał Dyrektor ZSO nr 10 w Gliwicach mgr Adam Sarkowicz.

W finale konkursu wzięło udział 13. uczniów.
Wyniki finału:
I miejsce – Zuzanna Struczewska klasa II, VII Liceum Ogólnokształcące w ZSO nr 4 w Gliwicach. Opiekunowie mgr Genowefa Murdza oraz mgr Agnieszka Garbacz.
II miejsce – Szymon Gorczyca klasa II gimnazjum, I Społeczne Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Gliwicach. Opiekun mgr Katarzyna Dudys.
III miejsce – Paweł Jurczyk klasa II, V Liceum Ogólnokształcące w ZSO nr 11 w Gliwicach. Opiekun dr inż. Florian Brom.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom uczniów gratulujemy uzyskanych wyników!