Finał XII edycji konkursu „Potyczki matematyczne”

Dnia 24 kwietnia 2015 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach odbył się finał XII edycji konkursu "Potyczki matematyczne" organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach pod patronatem Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

W finale konkursu wzięło udział 19. uczniów.

Wyniki finału:

- I miejsce – Jakub Wiaterek klasa I, I Liceum Ogólnokształcące w ZSO nr 10 w Gliwicach - opiekun mgr Halina Husak

- II miejsce – Szymon Gorczyca klasa III gimnazjum, I Społeczne Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Gliwicach - opiekun mgr Iwona Koronowicz-Kot

- III miejsce – Aleksandra Uryga klasa I, II Liceum Ogólnokształcące w ZSO nr 3 w Gliwicach - opiekun dr inż. Bolesław Mokrski oraz Krzysztof Oliwa klasa III gimnazjum, Gimnazjum nr 14 w ZSO Nr 10 w Gliwicach - opiekun mgr Joanna Olesińska

- Wyróżnienie – Maciej Janus klasa II, I Liceum Ogólnokształcące w ZSO nr 10 w Gliwicach - opiekun mgr Halina Husak

Przed ogłoszeniem wyników uczniowie i nauczyciele wysłuchali wykładu, który wygłosił uczeń klasy II IB (Matura Międzynarodowa) Grzegorz Kotysz na temat:.“Kilka słów o wykorzystaniu programu LYX do pisania prac w LaTeX-u oraz tworzenia prezentacji” oraz Małgorzata Kurcjusz I IB (Matura Międzynarodowa) “Krzywa Kocha i jej własności”.

Dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Gliwice oraz Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach, wręczał Dyrektor ZSO nr 10 w Gliwicach mgr Damian Kołtun oraz dr inż. Janusz Słupik z Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom gratulujemy uzyskanych wyników!

Zapraszamy serdecznie do udziału w XIII edycji konkursu „Potyczki matematyczne” w przyszłym roku szkolnym!

1 (2)2 (2)3 (1)4