Finał XIV edycji konkursu „Potyczki matematyczne”

Dnia 11 kwietnia 2017 roku w Instytucie Matematyki Politechniki Śląskiej odbył się finał XIV edycji konkursu "Potyczki matematyczne" organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach pod patronatem Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Przed ogłoszeniem wyników uczniowie wysłuchali wykładu pt. "Lew i człowiek", który wygłosił uczeń klasy II IB (Matura Międzynarodowa) Jakub Wiaterek. Wystąpienie dotyczyło problemu: Lew (L) i człowiek (C) – traktowani jako punkty – poruszają się w domkniętym kole jednostkowym z jednakowymi maksymalnymi prędkościami. Czy (głodny) lew zawsze złapie człowieka? Problem ten około 1930 roku postawił Richard Rado (1906-1989).

Dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Gliwice oraz Wydział Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach, wręczał Dziekan Wydziału Matematyki Stosowanej dr hab. inż. Waldemar Hołubowski, prof. Pol. Śl. wraz z Dyrektorem ZSO nr 10 w Gliwicach mgr Adamem Sarkowiczem.

W finale konkursu wzięło udział 14. uczniów.

I miejsce – Alicja Jakubek klasa II, VII Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach.

Opiekun mgr Ewa Jaworska-Bałazy.

II miejsce – Szymon Gorczyca klasa II, I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.

Opiekunowie mgr Halina Husak oraz mgr Joanna Olesińska.

III miejsce – Borys Kowalik klasa I, I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach.

Opiekun mgr Halina Husak.

Kamil Czempik klasa II, VII Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach.

Opiekun mgr Ewa Jaworska-Bałazy.

Wszystkim uczestnikom i opiekunom uczniów gratulujemy uzyskanych wyników!

IMG_7750 IMG_7762 IMG_7769 IMG_7789 IMG_7792 IMG_7795 IMG_7799 IMG_7835 IMG_7838