Francuskie stereotypy zaprezentowane przez Pana Johana Mortier

4 lutego mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole p. Johana Mortier – Francuza z Lille (stolica regionu Nord-Pas-de-Calais), który przebywa w Polsce w ramach francuskiego programu służby obywatelskiej (service civique). Oficjalnie jest nauczycielem wspomagającym w Gimnazjum nr 3 w Gliwicach, gdzie pracuje z młodzieżą uczącą się francuskiego. W naszej szkole przeprowadził 2 lekcje z grupą francuską pierwszych klas liceum. Przedstawił dwie prezentacje w PowerPoint: pierwszą o stereotypach na temat Francuzów oraz drugą o wybranych francuskich wyrażeniach idiomatycznych. Pan Mortier będzie w Gliwicach do końca marca. Nawiązał również współpracę z gliwicką Biblioteką Publiczną, gdzie co tydzień będzie oferował bezpłatne konwersacje dla początkujących.

IMG_20160204_100645