Gala “Śląskie Asy”

W dniu 18 września 2019 r. w auli Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie odbyła się corocznie organizowana przez Uniwersytet Śląski w Katowicach  Gala „Śląskie Asy 2019” . W jej trakcie uczelnia honoruje najzdolniejszych i wyróżniających się dodatkową aktywnością uczniów szkół ponadpodstawowych województwa śląskiego.

Do udziału w Gali zgłaszani mogli być  laureaci oraz finaliści konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich oraz olimpiad stopnia centralnego, którzy w dniu zgłoszenia posiadali status ucznia drugiej klasy w przypadku liceum ogólnokształcącego lub trzeciej klasy w przypadku technikum.

Nasze liceum reprezentowali:

Justyna Urbanek – uczennica klasy IIID o profilu społeczno-językowym, finalistka etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym

oraz

Sebastian Stanisz -  uczeń klasy IIIC o profilu ekonomiczno – językowym, finalista etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Francuskiego.

Justynie i Sebastianowi gratulujemy i życzymy sukcesów w tegorocznych olimpiadach.