Goście z partnerskiej szkoły z Meppen/Niemcy

Początkiem października, grupa uczniów zza zachodniej granicy miała okazję poznać polskie obyczaje. Za organizację tego wspaniałego spotkania odpowiedzialne były pani Karina Barcz oraz pani Katarzyna Cieśla-Obermajer. Młodzież z Gymnasium Marianum z Meppen położonego w północnej części Niemiec 6 dni gościła w domach kolegów z naszego gimnazjum i liceum. Wydarzenie to było doskonałą okazją do treningu języka, nawiązania nowych przyjaźni.
Goście z partnerskiej szkoły z MeppenNiemcy
Podczas wspólnie spędzanego tygodnia odwiedziliśmy i pokazaliśmy młodym Niemcom muzea w Oświęcimiu i Brzezince, miasto Kraków, Radiostację gliwicką oraz kopalnię Guido w Zabrzu. Gościliśmy również w Katowicach, a duża część z nas wspólnie kibicowała zespołowi Piasta Gliwice na meczu przeciwko drużynie Legii Warszawa.
Wielką przyjemnością okazała się także możliwość korzystania z górskiego powietrza na wycieczce do Wisły, z której powrót wieńczył całość wymiany. Rewizyta zaplanowana została na wiosnę 2014 roku. Projekt dofinansowała „Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży”. Szymon Kiełbiowski

Goście z partnerskiej szkoły z MeppenNiemcy2Goście z partnerskiej szkoły z MeppenNiemcy3Goście z partnerskiej szkoły z MeppenNiemcy4