I Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne im. E. Dembowskiego w Gliwicach najlepszym liceum o profilu matematyczno-fizycznym w województwie śląskim

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli wielki sukces na tegorocznych maturach z matematyki i fizyki.

Maturzyści uzyskali z fizyki najlepszy wynik w województwie i 3 wynik w kraju! W rankingu znaleźliśmy się wyżej niż słynny warszawski "Staszic" czy XIII LO w Szczecinie.

Również wysokie wyniki uczniowie osiągnęli z matematyki2 miejsce w województwie z matury na poziomie rozszerzonym i 3 miejsce na poziomie podstawowym.

Znaczący wpływ na osiągnięcie takich wyników mieli uczniowie klasy III A, gdzie realizowana jest innowacja pedagogiczna: „Klasa Politechniczna – współpraca z Politechniką Śląską  w ramach lekcji matematyki i fizyki”, której twórcami i realizatorami są pani Halina Husak – matematyka i pan Zbigniew Gawron – fizyka.

Składamy gratulacje uczniom i nauczycielom. Należy podkreślić też przychylność władz miasta Gliwice i przyznanie dodatkowych środków na realizację dodatkowych godzin matematyki i fizyki w ramach innowacji.