I LO OTRZYMAŁO ZAPROSZENIE Z UNIWERSYTETU OXFORD

I Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach jako jedyna szkoła z Polski otrzymała zaproszenie na prestiżową – coroczną Międzynarodową Konferencję dla Doradców Uniwersyteckich (The 2017 Oxford University International Guidance Counsellors' Conference), która odbyła się 17 i 18 lutego w Oksfordzie. Tylko 50 osób z całego świata otrzymało to wyróżnienie (poniżej lista uczestników). W konferencji uczestniczył pan Damian Kołtun, koordynator programu DP (Matury Międzynarodowej) oraz doradca UCAC. Koszty udziału w Konferencji ponosił Uniwersytet Oksfordzki.

Konferencja oksfordzka jest rzadką okazją odwiedzenia i poznania prestiżowego uniwersytetu. I LO w Gliwicach jest rozpoznawalną szkołą wśród czołowych brytyjskich uniwersytetów – corocznie otrzymujemy oferty studiów m.in. z Oxford i Cambridge (w tym roku akademickim Jakub Wiaterek otrzymał ofertę studiów (matematyka) na Uniwersytecie Oxford w St Anne’s College).

W czasie dwudniowej konferencji, delegaci mieli możliwość:

• spotkać profesorów i studentów z wielu colleges
  • poznać ofertę studiów i system kształcenia (tutorals)
  • otrzymać informacje dotyczące rekrutacji i obserwować egzamin wstępny
  • rozmawiać z obecnymi studentami
  • zamieszkać w jednym z colleges
  • spotkać doradców z całego świata

Oto lista uczestników konferencji:

Oksford - lista