I LO z wizytą u Profesora J. Miodka – ‘Byli świetni!’ OGLĄDAJ TVP POLONIA!

W sobotę, 16 marca 2016r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w nagraniu kolejnych odcinków programu pt. „Słownik polsko@polski”, prowadzonego przez prof. J. Miodka. Odbyło się ono w zabytkowej bibliotece Uniwersytetu Wrocławskiego. Zaproszeni przez Pana Profesora goście z I LO z Gliwic mieli okazję zadać pytania dotyczące poprawności językowej i źródeł błędów najczęściej popełnianych przez Polaków.

Zapraszamy do oglądania w soboty o godz. 16:55 w TVP POLONIA

• 02.04 - dr Tomasz Pyzik z uczennicami Natalią Michalską i Natalią Naróg
  • 09.04 - mgr Grażyna Szepe z uczennicami Magdaleną Figurą i Karoliną Sipiką
  • 16.04 - mgr Alicja Naróg z uczniami Alicją Polańską i Piotrem Drzewieckim

Nagrania będą dostępne również w internecie na stronie vod.tvp.pl w zakładce programy> słownik polsko@polski

Po nagraniu Pan Profesor Miodek przysłał wiadomość e-mail do dyrektora I LO, Damiana Kołtuna:

Szanowny Panie Dyrektorze!
Serdecznie dziękuję nauczycielom i młodzieży Pańskiej szkoły za udział w nagraniu trzech odcinków "Słownika". Byli świetni! Życzę pięknych Świąt Wielkanocnych oraz z wyrazami szacunku i stałej najlepszej pamięci pozostaję Jan Miodek.

Profesor Miodek TVP Polonia