II Bieg Pamięci ze Światłem Pokoju i sukcesy literackie naszych uczniów

W dniu 21 stycznia 2021 roku odbyła się II edycja Biegu Pamięci ze Światłem Pokoju, którego współorganizatorem było I LO Dwujęzyczne w Gliwicach. Uroczyste otwarcie miało miejsce o świcie w Oświęcimiu w Byłym Niemieckim Nazistowskim Obozie Koncentracyjnym i Zagłady Auschwitz-Birkenau. Bieg, wytyczony trasą Marszu Śmierci, prowadził wzdłuż miejsc pamięci przez Bieruń, Mikołów, Mokre, Borową Wieś i Przyszowice. Końcowe uroczystości, z udziałem dyrektora szkoły, p. Adama Sarkowicza, odbyły się w Gliwicach na Cmentarzu Centralnym i na Cmentarzu Lipowym przy zbiorowych mogiłach więźniów z Auschwitz. Od początku do końca na całej trasie biegu naszą szkołę i miasto Gliwice, będące patronem wydarzenia, reprezentował nauczyciel j. polskiego i ultramaratończyk, p. Tomasz Pyzik.

II Biegowi Pamięci ze Światłem Pokoju towarzyszył wojewódzki konkurs:
"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim". Szlakiem Marszów Śmierci z KL Auschwitz - styczeń 1945r.

Miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii "wiersz" zdobył Adam Drewko z klasy 2 DG, którego promotorem artystycznym był p. Tomasz Pyzik. Z kolei III miejsce w kategorii "krótka forma literacka" zajęła Milena Czaja z klasy 1 C. Jej opiekunką artystyczną była p. Dorota Majewska.

Uczniowie będą nominowani do Gliwickiej Gali Młodych Talentów "Zwiastuny" pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice.

Serdecznie gratulujemy!