II edycja Konkursu Czytania Tekstów w Języku Francuskim

„La Lecture – Plaisir Pur” dla gimnazjalistów

17 kwietnia 2015 odbyła się w naszej szkole II edycja Wojewódzkiego Konkursu Czytania Tekstów w Języku Francuskim La Lecture – Plaisir Pur! Czytanie – Czysta Przyjemność! zorganizowanego wspólnie przez Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich oraz Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 14 w ZSO Nr 10 w Gliwicach.

W prezentacji konkursowej, polegającej na przeczytaniu wybranego fragmentu prozy w języku francuskim, wzięli udział uczniowie z gimnazjów z Mysłowic, Częstochowy, Katowic, Tarnowskich Gór, Chorzowa, Rudy Śląskiej, Knurowa i Gliwic.
Jury w składzie: dr Aleksandra Chrupała (Instytut Jęz. Romańskich UŚ, p. Lucie Erroelen (lektor j. francuskiego z Delegatury Wallonie-Bruxelles) oraz mgr Iwona Stasikowska (Sekcja Francuska NKJO w Gliwicach) nagrodziło następujących uczniów:

I miejsce ex equo

Wiktoria Babiarz
– Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach

Justyna Dańczura
– Gimnazjum nr w ZS nr 1 w Knurowie

II miejsce ex equo

Zuzanna Czerwińska - Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki w Częstochowie

Natalia Szymańska - Gimnazjum nr 12 im. Jana Matejki w Częstochowie

Zofia Król – Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach

Nagroda Specjalna Jury za nienaganną wymowę

Julia Skrabania – Atelier Poliglota w Tarnowskich Górach

Nagroda Specjalna Jury za wyjątkową prezentację tekstu

Wiktoria Jarska – Katolickie Gimnazjum im. Bł. Ks. E. Szramka w Katowicach

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Krystyna Bieńkowska z Gimnazjum nr 3 oraz Małgorzata Derechowska z Gimnazjum nr 14.

P_20150417_142245