II WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O HISZPANII

W dniu dzisiejszym ośmioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w pierwszym etapie Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Hiszpanii, którego organizatorem jest I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach. Uczniowie przez 60 minut zmagali się z zadaniami dotyczącymi zagadnień  z kultury, geografii i historii Hiszpanii, ze szczególnym uwzględnieniem aktualnej sytuacji polityczno-ekonomicznej. Tematyka obowiązująca obejmowała miedzy innymi: znajomość mapy topograficznej największych miast Hiszpanii, znajomość historii Hiszpanii od roku 1936 do czasów współczesnych, wiedzę na temat roli języka w poszczególnych regionach. Najlepsi uczniowie z województwa zostaną zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu. Trzymamy kciuki!