Ina Jelińska i Paweł Kocur Laureatami Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego

Z przyjemnością informujemy, że laureatami tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych zostali:

Ina Jelińska z klasy II Bp - III miejsce w głównej kategorii ,,Taniec” za wiersz ,,Suite Buffa”
Paweł Kocur z klasy II Ag - wyróżnienie za wiersz ,,Ruch naszych dusz”

Na konkurs, który odbywa się pod patronatem Fundacji im. W. Szymborskiej oraz Instytutu Myśli Polskiej im. W. Korfantego, nadesłano ponad 2000 prac z około 120 szkół województwa śląskiego.

Grzegorz Turnau, jeden z recenzentów tegorocznego konkursu, w swoim przesłaniu do młodych poetów powiedział: ,,Każdy, nawet w najmłodszym okresie życia, a może przede wszystkim wtedy, jest twórcą i każda świadoma twórczość może okazać się wartościowa. (...) Słuchajcie i czytajcie, szukajcie inspiracji, ale przede wszystkim dbajcie o własne wyczucie piękna."

Mamy nadzieję, że te słowa staną się motywacją do dalszego działania, artystycznych poszukiwań dla wszystkich naszych szkolnych Literatów.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunem uczniów jest p.Tatiana Machi.

Wszystkich, którzy rozwijają swoją twórczość, zachęcamy do wysłuchania całej wypowiedzi Grzegorza Turnaua ( minuta 2.47- 6.21 ) podczas wirtualnego podsumowania konkursu.
https://youtu.be/v16WnP2Zu4o