Informacja

Już po raz 7 wolontariusze Fundacji Zakonu Kawalerów Maltańskich brali udział w Maltańskiej Zbiórce Żywności. Dary zebrane podczas zbiórki przekazane będę rodzinom i osobom potrzebującym podczas Opłatka Maltańskiego. Po raz pierwszy do akcji dołączyły Gliwice, gdzie już 22 grudnia odbędzie się Opłatek Maltański.
Zbiórka żywności odbyła się w dniach 28-29.11.2014 r. w sklepie SIMPLY. W akcji wzięło udział aż 12 wolontariuszy z naszej szkoły:
Aleksandra Lichodziejewska (II E), Joanna Boron (III E), Hubert Krysiński (III E), Igor Szymczyk (III E), Jakub Jawniak (III E), Jakub Juzwa (II D), Kajetan Cieśliński (III E), Kamil Skirło (III E), Marcel Kaźmierczyk (III E), Paweł Grendysa (II B), Piotr Puszczewicz (III E).
Podczas akcji udało się zebrać ponad 225 kg żywności, zabawki oraz artykuły szkolne, które otrzymają rodziny podczas Opłatka Maltańskiego.
W imieniu Fundacji Zakonu Kawalerów Maltańskich w Polsce serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom za uśmiech i zaangażowanie.
Dorota Kowalik, Koordynator Maltańskiej Zbiórki Żywności w Gliwicach

VII_Plakat_wolontariusz-Druk