PIOTR DOMANOWSKI zdobył wyróżnienie w IV edycji Konkursu Czytania Tekstów w Języku Francuskim „La Lecture – Plaisir Pur” dla gimnazjalistów

3 kwietnia 2017 odbyła się IV edycja Wojewódzkiego Konkursu Czytania Tekstów w Języku Francuskim La Lecture – Plaisir Pur! Czytanie – Czysta Przyjemność! zorganizowanego wspólnie przez Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich oraz Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi Nr 14 w ZSO Nr 10 w Gliwicach.

W prezentacji konkursowej, polegającej na przeczytaniu wybranego fragmentu prozy
w języku francuskim, wzięli udział uczniowie z gimnazjów z Mysłowic, Rudy Śląskiej, Zabrza i Gliwic.

Jury w składzie: p. Manon Cuppens (lektor j. francuskiego z ramienia Ambasady Belgii  (Delegatura Wallonie-Bruxelles), mgr Iwona Stasikowska (Sekcja Francuska Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcyh Politechniki Śląskiej w Gliwicach) oraz p. Magdalena Waszczuk (Szkoła Językowa Britam w Gliwicach) podkreśliło wysoki poziom prezentacji, piękną wymowę i talent aktorski uczniów.

Nagrody przyznano następującym uczniom:

I miejsce – Maria Żyła z Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach
opiekun: Krystyna Bieńkowska

II miejsce - Adam Wojciechowski  z Gimnazjum nr 1 im. Prof. Zbigniewa Religi
w Zabrzu,
opiekun: Aleksandra Ciecierska

III miejsce – Barbara Korzuśnik z Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach
opiekun: Krystyna Bieńkowska

Wyróżnienia: Justyna Bik z Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach, opiekun: Krystyna Bieńkowska, Piotr Domanowski z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 14 w Gliwicach, opiekun: Alina Pucykowicz; Zuzanna Ważny z Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Gliwicach, opiekun: Krystyna Bieńkowska

Nagrody dla laureatów ufundowały Rady Rodziców ZSO Nr 10 i Gimnazjum nr 3, Fundacja Europa Języków i Kultur, Delegatura Wallonie-Bruxelles Ambasady Belgii i TV5 Monde.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: pp. Krystyna Bieńkowska z Gimnazjum nr 3 oraz Małgorzata Derechowska z Gimnazjum nr 14.