JAKUB WIATEREK OTRZYMAŁ OFERTĘ STUDIÓW NA UNIWERSYTECIE OXFORD

Z dumą informujemy, że uczeń Matury Międzynarodowej I Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach Jakub Wiaterek otrzymał ofertę studiów na Uniwersytecie Oksford w St Anne’s College. Jakub będzie studiować matematykę.

Kilka dni temu Kuba otrzymał wiadomość od polskiego wykładowcy na tym szacownym uniwersytecie, Dr Michała Przykuckiego (Mathematical Institute, Oxford University), który napisał:

‘Przede wszystkim serdecznie gratuluję oferty studiów u nas. Po tym, jak zobaczyłeś Oksford, nie muszę Cię chyba przekonywać, że konkurencja była olbrzymia (a umówmy się, że te ponad 7 osób na jedno miejsce w St Anne's to nie byli ludzie przypadkowi, tylko uczniowie z osiągnięciami w konkursach i olimpiadach). Każdy, kto na widok Twojej oferty nie zaniemówi lub ewentualnie nie zaklnie z wrażenia, nie rozumie, co ona oznacza’.

Jakub dołączy do grupy ok. 50 byłych uczniów I LO w Gliwicach, którzy obecnie studiują na najlepszych uniwersytetach brytyjskich (w tym Cambridge) i USA (MIT - Massachusetts Institute of Technology).

Jakub Wiaterek